Motto na 2013: Chcę czytać tylko książki lepsze od tych, które sama umiem napisać.
Blog > Komentarze do wpisu
Blogerzy do piór! :)

Na blogach okołoksiążkowych pojawiła się nowa akcja: Blogerzy książki piszą.

Akcja bliska mi i miła, bo przecież sama zostałam "znaleziona" na blogu i zanim zostałam młodą pisarką, byłam (znacznie młodszą) blogerką.

Pozwalam więc sobie bezczelnie skopiować notkę promującą akcję od Felicji (poniżej), a sama będę kibicować inicjatywie i mocno trzymać kciuki za piszące blogerki i piszących blogerów :)


Nowa akcja wymyślona przez blogerki: Avo_lusion i Krainaczytania jest bardzo interesująca. Warto zapoznać się z zasadami i w miarę swojego talentu i odwagi wziąć w niej udział lub pomóc ją rozreklamować.
Oto co piszą do nas pomysłodawczynie:

 
Kochani Blogerzy (nie tylko książkowi),

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zbiory opowiadań, których autorami są nie tylko osoby znane w świecie literackim, ale także i ci, którzy mają wyobraźnię i potrafią zrobić z niej użytek, przelewając wymyślone przez siebie historie na papier. Tego typu opracowania zbiorowe wydawane są głównie w formie e-booków, natomiast czasami zdarza się, że także w formie tradycyjnej (papierowej). Motywacją do podejmowania takich projektów są rozmaite okazje, na przykład: Światowy Dzień Książki („Książki Moja Miłość”), Halloween („31.10. Halloween po polsku”), a ostatnio środkiem dopingującym stało się Boże Narodzenie, które zaowocowało powstaniem antologii 22 opowiadań o tym, jak przetrwać święta („O, choinka! Czyli jak przetrwać święta”)

W związku z powyższym Kraina Czytania i Książki Zbójeckie organizują akcję dla wszystkich Blogerów (nie tylko książkowych) polegającą na napisaniu opowiadania o tematyce dowolnej, które następnie zostaną zebrane w jedną całość i wydane w formie e-booka, a jeśli los będzie łaskawy, być może uda się wydać je także w formie papierowej. Wszystko zależy od ilości Waszych zgłoszeń. Dlatego też wszystkich zainteresowanych akcją Blogerów z wyobraźnią, dla których pisanie nie stanowi większego problemu, zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie. Swoje prace można podpisywać prawdziwym nazwiskiem, bądź też pseudonimem, podając tytuł swojego bloga. Na Wasze opinie i zgłoszenia czekamy do dnia 31 grudnia 2011 roku. Swoje zgłoszenia możecie pozostawić w komentarzu do niniejszego wpisu lub przesłać pod wybrany adres mail’owy:

Kraina Czytania: aga510@op.pl
Książki Zbójeckie: odoj86@tlen.pl

Natomiast na gotowe już opowiadania czekamy do dnia 31 stycznia 2012 roku. Wszystkich zainteresowanych prosimy o poważne potraktowanie niniejszego projektu. Mamy nadzieję, że będzie nas jak najwięcej. Prosimy Was również o zamieszczenie niniejszej notki na swoich blogach w ramach dotarcia do jak najszerszego grona Blogerów.

Agnieszka i Danusia

Więcej TU: http://cowartoprzeczytac.blox.pl/2011/12/Blogerzy-Ksiazki-Pisza-akcja.html#ixzz1gaqUFh4j

czwartek, 15 grudnia 2011, mdl2
Tagi: akcja

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
bookfa
2011/12/15 10:34:05
tez chyba powinnam byla po prostu skopiowac ten wpis. Chcialam zachecic w inny sposob i chyba nie wyszlo zbyt dobrze... :/
-
avo_lusion
2011/12/15 11:20:20
Bookfa, przestań, przecież też zachęciłaś.
A Tobie Młoda Pisarko jestem niezmiernie wdzięczna, że także zamieściłaś wpis, to wielki zaszczyt i przyjemność!! DZIĘKUJĘ.
-
2011/12/15 12:10:09
Zglaszam sie, mozecie na mnie liczyc, opowiadania pisze zawodowo, od dawna:)
Pozdrawiam.
-
2011/12/15 12:16:12
I kopiuje wpis u siebie, zeby akcja dotarla do wiekszej ilosci osob.
-
2011/12/15 14:34:13
Cóż mogę napisać... Chyba tylko jeszcze raz serdecznie podziękować za wsparcie :-)
-
felicja79
2011/12/15 20:08:22
To teraz już się nie martwię o losy tej akcji. Skoro informacja pojawiła się na Twoim blogu, to wiem, że wiele osób ją przeczyta :-). I w tym tacy, którzy piszą i zechcą wziąć udział. Super! Zachęcam wszystkich, bo to ma być zabawa w pisanie i czytanie :-).
Ja z radością przeczytam opowiadania napisane przez blogerów, których blogi czytam na co dzień. A może odkryje talenty, których dotąd nie znam? A może wydawcy też się zainteresują? A może dzięki temu ktoś dotąd nieśmiały odważy się napisać i pokazać swoje opowiadanie innym?
-
mdl2
2011/12/15 21:05:55
Bookfo, przecież zachęciłaś, a jeszcze jako bonus dałaś próbkę własnego pisania.

A w ogóle to nie przesadzajcie z tym zaszczytem. Akcja jest fajna, ma spore szanse na powodzenie, bo blogerzy książkowi z reguły umieją nieźle pisać i oceniać cudze pisanie, jest to sposób na pokazanie się czytelnikom też z nieco innej strony, na sprawdzenie swoich możliwości - ciekawa, godna poparcia inicjatywa i tyle.
-
anaman
2011/12/15 22:30:33
Pośrednio nawiążę do tematu, Twój "Czerwony rower" mamie pod choinkę zakupiłam, choć książka dostępna tylko na allegro niestety;/ Mam nadzieję, że też uda mi się przeczytać, może jesszcze przed zapakowaniem ;-)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Spis moli